Znaczenie ilości i waga linków - Misoft

Znaczenie ilości i waga linków

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii.

Znaczenie ilości i waga linków


Wyszukiwarki ustalają kolejność wyświetlania stron internetowych w oparciu o ilość i jakość linków (odnośników) jakie do danej strony prowadzą. Chodzi o linki z innych stron internetowych, które na nią wskazują. Im więcej dróg prowadzi do naszej strony tym wyższą pozycję uzyskamy na liście wyszukanych tematycznie stron.

Równie istotne znaczenie ma „jakość” tych linków. Im wyżej ceniona jest strona, która odwołuje się do naszej strony tym lepiej. Znaczenie ma nie tylko to ilu nas cytuje lecz bardziej to kto nas cytuje. Wyższy autorytet mają strony wcześniej uznane za solidnie, stabilne i rzetelne. Oznacza to że istnieją w sieci od dawna, same mają wiele prowadzących do nich odnośników, są chętnie cytowane przez innych i zwykle chętnie odwiedzane.

Tworząc algorytmy szeregowania wyszukanych tematycznie stron przyjęto założenie, że najlepszym dowodem na to że strona A powinna być wyświetlona wcześniej niż strona B (zaproponowana użytkownikowi do odwiedzenia) jest fakt że twórcy stron X,Y, Z… wskazali właśnie A jaka tę którą warto było zacytować. Wielu żywych ludzi decydując się umieścić linki na swych stronach X,Y,Z... wyróżnili stronę A swoim poparciem. Wyszukiwarka tyko zbiera razem i przetwarza te rozproszone w internecie decyzje właścicieli wielu stron.

Personal tools